Tu bývam ja! .. a ešte aj ty.. a vlastne aj on..

/top – Primark, sukňa – H&M, balerínky – Zara, kabelka – Rebecca Minkoff, okuliare – Ralph Lauren/

Presne o týždeň sa po viac ako roku končí moja éra pražského spolubývania. Za celý ten čas sa mi podarilo nazbierať plné priehrštie úsmevno-trpkých okamihov, z ktorých nemôžem nevypichnúť štyri naozaj epické zistenia.

  • Fakt, že obývate jednu domácnosť so záchranárom vám nemusí nutne zachrániť život. Podivnou zhodou okolností (klamem, žiadna zhoda okolností neexistuje, celé to bolo iba o mojej blbosti) sa vám totiž môže stať, že si od neho necháte naordinovať neznáme lieky. Tie potom za vidinou zrazenia piatej horúčky za posledných šesť mesiacov hltáte ako lentilky. Prípadnú spojitosť medzi tou kombináciou liekov a vašou následnou hospitalizáciou deň pred Vianocami môžeme spoločne hľadať napríklad v pozoruhodnej spleti klamstiev údajného záchranára. Čítate dobre – údajného.
  • Hrabanie sa v odpadkoch už dávno nie je výsadou bezdomovcov. S radosťou sa ho v rámci domácnosti ujmú zvedavejší jedinci, ktorým nedajú spať vaše potenciálne nákupy. Tí sú dokonca ochotní zájsť až tak ďaleko, že na vás z druhej miestnosti začnú mávať s polorozpadnutou prázdnou krabičkou od parfému s otázkou, prečo ste zmenili vôňu.
  • Poznáte kalorické tabuľky? Tak napríklad tie som ja nikdy nepotrebovala. Necelý rok na Bílkovke mi ich suploval jeden zo spolubývajúcich, ktorého brilantný prehľad o tom, aké jedlo som si v tom ktorom období obľúbila, ma neprestal fascinovať až do momentu, kedy za sebou konečne zavrel dvere. Naposledy.
  • Brethariánstvo nie je výmysel – ľudia, ktorí žijú bez závislosti na jedle naozaj existujú. Dlhodobo prázdny obsah ich poličky v chladničke rozhodne nesúvisí s tým, že polovicu svojej výplaty utratia Na Příkopech a druhú za hry na playstation. Nejesť je cool a hipsterské a vôbec – fast fashion a playka nie je nikdy dosť.

Odhliadnuc od všetkých strastí – milá Ivča, Miška, Terka, Peter, Jirka, Vierka a Pavlínka (chápem, že počet tých mien vás môže zmiasť, ale naozaj som nebývala ani na intráku, ani na ubytovni!) – každému z vás ďakujem za to, že ste počas toho roka zasiahli do môjho života. Niekomu viac, niekomu menej.

Leave a Comment

Your email address will not be published.